  • FW.24.NTY.M
FW.24.NTY.M
advertisement
Manufacturer No:
FW.24.NTY.M
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-FW.24.NTY.M
Package:
Datasheet:
FW.24.NTY.M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FW.24.NTY.M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    N Type Male
  • Applications
    Bluetooth, WLAN
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Ingress Protection
    IP67
  • Frequency
    2.5GHz
  • Power - Max
    2W
  • Gain
    4.5dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF Family/Standard
    Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    315.976mm
  • Height (Max)
    12.440 315.97mm