  • FW374WFMR1
FW374WFMR1
advertisement
Manufacturer No:
FW374WFMR1
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FW374WFMR1
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FW374WFMR1
Description:
37.4MHz ±10ppm Crystal 8pF 30 Ohm -30°C ~ 85°CSurface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FW374WFMR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    37.4MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.45 (mm)/L0.079XB0.063XH0.018 (inch)
  • Operating Frequency
    37.4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 μW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm