  • FW3840022Z
FW3840022Z
advertisement
Manufacturer No:
FW3840022Z
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FW3840022Z
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FW3840022Z
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM2016 T&R 3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FW3840022Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • HTS Code
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L2.05XB1.65XH0.45 (mm)/L0.081XB0.065XH0.018 (inch)
  • Operating Frequency
    38.4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±15ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm