  • FWA180012A-13A
FWA180012A-13A
advertisement
Manufacturer No:
FWA180012A-13A
HK JDW NO:
366-FWA180012A-13A
Package:
Datasheet:
FWA180012A-13A
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 180W
Step5Bar-code shipping tag
FWA180012A-13A
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    2.1lbs 952.5g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    FWA180 (180W)
  • Size / Dimension
    8.20Lx2.90W x 1.60 H 208.0mmx73.0mmx39.0mm
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    180W
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    500mW Max