  • FWA180012A-13B
FWA180012A-13B
advertisement
Manufacturer No:
FWA180012A-13B
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-FWA180012A-13B
Package:
Datasheet:
FWA180012A-13B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 180W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FWA180012A-13B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2.1lbs 952.5g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    FWA180 (180W)
  • Size / Dimension
    8.20Lx2.90W x 1.60 H 208.0mmx73.0mmx39.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    180W
  • Approval Agency
    CB, CE, cTUVus
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    500mW Max