  • FWB100018A-11B
FWB100018A-11B
advertisement
Manufacturer No:
FWB100018A-11B
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-FWB100018A-11B
Package:
Datasheet:
FWB100018A-11B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 100W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FWB100018A-11B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.6lbs 725.7g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2011
  • Series
    FWB100 (100W)
  • Size / Dimension
    7.09Lx2.27W x 1.52 H 180.2mmx57.5mmx38.6mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    99W
  • Approval Agency
    CB, cTUVus, UL
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    5.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max