  • FWE030012B-10B
FWE030012B-10B
advertisement
Manufacturer No:
FWE030012B-10B
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-FWE030012B-10B
Package:
Datasheet:
FWE030012B-10B
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FWE030012B-10B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.353lb 160.12g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2015
  • Series
    FWE030 (30W)
  • Size / Dimension
    3.53Lx1.92W x 0.99 H 89.6mmx48.8mmx25.2mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Approval Agency
    CB, CE, cTUVus
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max