  • FWP-50A14FA
FWP-50A14FA
advertisement
Manufacturer No:
FWP-50A14FA
HK JDW NO:
256-FWP-50A14FA
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
Description:
FUSE CARTRIDGE 50A 700VAC/800VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FWP-50A14FA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cartridge, Non-Standard
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FWP
  • Size / Dimension
    0.563Diax2.000L 14.30mmx50.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Current Rating (Amps)
    50A
  • Voltage - Rated AC
    700V