  • FXO-HC330-16
FXO-HC330-16
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC330-16
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXO-HC330-16
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC330-16
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Supply Current-Max
    32mA