  • FXO-HC526R-50
FXO-HC526R-50
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC526R-50
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXO-HC526R-50
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC526R-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7/10 INCH
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Max Supply Voltage
    2.625V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height
    1.397mm
  • Length
    5.1562mm
  • Width
    3.3528mm