  • FXO-HC725-75
FXO-HC725-75
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC725-75
HK JDW NO:
310-FXO-HC725-75
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC725-75
    SMD/SMT
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7/10 INCH
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    75MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    75MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Max Supply Current
    29mA
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm