  • FXO-LC526-150
FXO-LC526-150
advertisement
Manufacturer No:
FXO-LC526-150
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXO-LC526-150
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXO-LC526-150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7/10 INCH
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    150MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Physical Dimension
    5.15mm x 3.35mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    150MHz
  • Rise Time-Max
    0.4ns
  • Fall Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Oscillator Type
    LVDS
  • Max Supply Current
    34mA
  • Output Load
    100 OHM
  • Height
    1.397mm
  • Length
    5.1562mm
  • Width
    3.3528mm