  • FY1030001
FY1030001
advertisement
Manufacturer No:
FY1030001
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FY1030001
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FY1030001
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM5032 T&R 1K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FY1030001
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FY1030001.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FY
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • HTS Code
  • Frequency
    10.368MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH0.9 (mm)/L0.197XB0.126XH0.035 (inch)
  • Operating Frequency
    10.3MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm