  • G00310K40HE1280
G00310K40HE1280
advertisement
Manufacturer No:
G00310K40HE1280
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-G00310K40HE1280
Package:
Ceramic
Datasheet:
G00310K40HE1280
Description:
Through Hole 10.4kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G00310K40HE1280
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    3%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    10.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    11.1mm