  • G0055R000FS73
G0055R000FS73
advertisement
Manufacturer No:
G0055R000FS73
HK JDW NO:
866-G0055R000FS73
Datasheet:
G0055R000FS73
Description:
Through Hole 5Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
G0055R000FS73
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm