  • G10R0000
G10R0000
advertisement
Manufacturer No:
G10R0000
Manufacturer:
Red Lion Controls
HK JDW NO:
666-G10R0000
Package:
Datasheet:
Description:
Operator Interface,Color,Touchscreen, 10",Hi-Res.,Indoor,Graphite Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G10R0000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to G10R0000.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    Graphite™
  • Feature
    Expansion Interface, Memory Card Interface
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Touchscreen
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Voltage - Supply
    10V~30VDC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant; NEMA 4
  • Depth
    52.4002mm
  • Number of Ports
    7
  • Display Type
    Color
  • Case Color
    Black
  • Size - Display
    10.0
  • Length
    275.209mm
  • Width
    217.7034mm