  • G125-MS13405M3R
G125-MS13405M3R
advertisement
Manufacturer No:
G125-MS13405M3R
Manufacturer:
Harwin Inc.
HK JDW NO:
322-G125-MS13405M3R
Package:
Datasheet:
G125-MS13405M3R
Description:
Gecko SL Reverse Fix Series 2-Row Header Solder Phosphor Bronze Tape & Reel (TR) Surface Mount Gold Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free 34-Position Board to Board or Cable 0.193 4.90mm Height
Step5Bar-code shipping tag
G125-MS13405M3R
    13 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Contact Shape
    Circular
  • Insulation Material
    Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Gecko SL Reverse Fix
  • Feature
    Mating Flange, Mounting Flange, Pick and Place, Polarizing Key
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header
  • Number of Positions
    34
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    450V
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Contact Type
    Male Pin
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Insulation Height
    0.193 4.90mm
  • Style
    Board to Board or Cable
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Pitch - Mating
    0.049 1.25mm
  • Insulation Color
    Green
  • Row Spacing - Mating
    0.049 (1.25mm)
  • Shrouding
    Shrouded - 4 Wall
  • Contact Finish Thickness - Mating
    8.00μin 0.203μm
  • Contact Finish Thickness - Post
    8.00μin 0.203μm
  • Stack Height (Mating)
    7.33mm 7.4mm