  • G172-10HB
G172-10HB
advertisement
Manufacturer No:
G172-10HB
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-G172-10HB
Package:
Metal
Datasheet:
G172-10HB
Description:
FAN GUARD METAL 172MM BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G172-10HB
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to G172-10HB.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Material
    Steel, Black Coating
  • Packaging
    Box
  • Published
    2011
  • Series
    G172
  • Feature
    10 Rings
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Fan Accessory Type
    Finger Guard
  • Fits Fan Size
    172mm Dia
  • Diameter
    154mm
  • Length
    162.1mm
  • Width
    162mm
  • Thickness
    6.6mm