  • G2A-4L32A AC100/110
G2A-4L32A AC100/110
advertisement
Manufacturer No:
G2A-4L32A AC100/110
HK JDW NO:
607-G2A-4L32A AC100/110
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G2A-4L32A AC100/110
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    G2A
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    4PDT (4 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    2.2kOhms
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    110VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    14mA
  • Release Time
    15ms
  • Must Operate Voltage
    88VAC
  • Contact Rating (Current)
    500mA
  • Must Release Voltage
    33VAC