  • G2AK-232A-US-AC100
G2AK-232A-US-AC100
advertisement
Manufacturer No:
G2AK-232A-US-AC100
HK JDW NO:
607-G2AK-232A-US-AC100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G2AK-232A-US-AC100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Termination Style
    Plug In
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    2.15kOhms
  • Operate Time
    25ms
  • Coil Voltage
    100VAC
  • Coil Type
    Latching, Dual Coil
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    18.5mA
  • Release Time
    25ms
  • Must Operate Voltage
    80VAC
  • Contact Rating (Current)
    500mA
  • Coil Power
    2W
  • Coil Voltage (AC)
    100V
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Material
    Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
  • Mount
    Socketable
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C