  • G2R1DC48BYOMI
G2R1DC48BYOMI
advertisement
Manufacturer No:
G2R1DC48BYOMI
Manufacturer:
Omron
HK JDW NO:
4157-G2R1DC48BYOMI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G2R1DC48BYOMI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Through Hole
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    380V
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    125V
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    4.17kOhm
  • Operate Time
    15 ms
  • Coil Type
    Non-Latching
  • Coil Current
    11.5mA
  • Release Time
    5 ms
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Coil Power
    530mW
  • Coil Voltage (DC)
    48V
  • Current Rating (Max)
    10A