  • G2RV-SR500-AP AC200
G2RV-SR500-AP AC200
advertisement
Manufacturer No:
G2RV-SR500-AP AC200
HK JDW NO:
607-G2RV-SR500-AP AC200
Package:
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 200V
Step5Bar-code shipping tag
G2RV-SR500-AP AC200
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag), Gold (Au)
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    G2RV-SR
  • Feature
    Socket Included
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    200VAC
  • Switching Voltage
    30VAC 36VDC -Max
  • Coil Current
    4.3mA
  • Release Time
    40ms
  • Must Operate Voltage
    160VAC
  • Contact Rating (Current)
    50mA
  • Must Release Voltage
    20VAC