  • G3PH-5150B DC5-24
G3PH-5150B DC5-24
advertisement
Manufacturer No:
G3PH-5150B DC5-24
HK JDW NO:
607-G3PH-5150B DC5-24
Package:
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet:
G3PH-5150B DC5-24
Description:
SSR RELAY SPST-NO 150A 180-480V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G3PH-5150B DC5-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    G3PH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    5V~24VDC
  • Voltage - Load
    180V~480V
  • Load Current
    150A