  • G4020E12B-RSR
G4020E12B-RSR
advertisement
Manufacturer No:
G4020E12B-RSR
HK JDW NO:
528-G4020E12B-RSR
Package:
Datasheet:
G4020E12B-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
G4020E12B-RSR
  • Weight
    0.062lb 28.12g
  • Published
    2003
  • Series
    G4020
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • RPM
    8000 RPM
  • Air Flow
    11.7 CFM (0.328m3/min)
  • Noise
    32.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.230 in H2O (57.3 Pa)
  • Width
    20.00mm