  • G4028H12B-RS
G4028H12B-RS
advertisement
Manufacturer No:
G4028H12B-RS
HK JDW NO:
528-G4028H12B-RS
Package:
Datasheet:
G4028H12B-RS
Description:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
G4028H12B-RS
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.400A
  • RPM
    10000 RPM
  • Air Flow
    16.0 CFM (0.448m3/min)
  • Noise
    41.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.570 in H2O (142.0 Pa)