  • G6S-2G-10-TRDC24
G6S-2G-10-TRDC24
advertisement
Manufacturer No:
G6S-2G-10-TRDC24
HK JDW NO:
578-G6S-2G-10-TRDC24
Package:
Datasheet:
G6S-2G-10-TRDC24
Description:
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G6S-2G-10-TRDC24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag), Gold (Au)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    G6S
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination Style
    J Lead
  • Contact Form
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Telecom
  • Coil Resistance
    2.88kOhms
  • Operate Time
    4ms
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 220VDC -Max
  • Coil Current
    8.3mA
  • Release Time
    4ms
  • Must Operate Voltage
    18VDC
  • Contact Rating (Current)
    2A
  • Must Release Voltage
    2.4VDC