  • G6Z-1FE-ARDC12
G6Z-1FE-ARDC12
advertisement
Manufacturer No:
G6Z-1FE-ARDC12
HK JDW NO:
578-G6Z-1FE-ARDC12
Package:
Datasheet:
G6Z-1FE-ARDC12
Description:
RELAY RF SPDT 10MA 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G6Z-1FE-ARDC12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Contact Material
    Copper (Cu), Gold (Au)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2002
  • Series
    G6Z
  • Feature
    Sealed - Fully
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • HTS Code
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Body Length or Diameter
    20mm
  • Body Breadth
    8.6 mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    30V
  • Max Current Rating
    500mA
  • Electrical Life
    300000 Cycle(s)
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    RF
  • Coil Resistance
    720Ohm
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .5A@30VAC
  • Operate Time
    10ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    30VAC 30VDC -Max
  • Coil Current
    16.7mA
  • Release Time
    10 ms
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .5A@30VDC
  • Must Operate Voltage
    9VDC
  • Contact Rating (Current)
    10mA
  • Power Consumption
    200mW
  • Must Release Voltage
    1.2VDC
  • Operating Frequency-Max
    2600MHz
  • Contact/Output Supply Type
    AC/DC
  • Relay Action
    MOMENTARY
  • Coil Voltage (DC)
    12V
  • Coil/Input Supply Type
    DC
  • VSWR
    1.3
  • Insertion Loss (dB)
    0.5 dB
  • Input Power-Max (CW)
    10W
  • Characteristic Impedance
    50Ohm