  • GA0805A390KBCBR31G
GA0805A390KBCBR31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0805A390KBCBR31G
HK JDW NO:
877-GA0805A390KBCBR31G
Description:
GA 39pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0805A390KBCBR31G
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm