  • GBJ35005TB
GBJ35005TB
advertisement
Manufacturer No:
GBJ35005TB
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-GBJ35005TB
Package:
4-ESIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GBJ35005TB
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    4-ESIP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 35A
  • Current - Average Rectified (Io)
    35A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    50V