  • GBJ3502-BP
GBJ3502-BP
advertisement
Manufacturer No:
GBJ3502-BP
HK JDW NO:
543-GBJ3502-BP
Datasheet:
GBJ3502-BP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GBJ3502-BP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2005
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.05V @ 17.5A
  • Output Current-Max
    35A
  • Current - Average Rectified (Io)
    35A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    350A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    200V
  • Breakdown Voltage-Min
    200V