  • GBPC15005W T0G
GBPC15005W T0G
advertisement
Manufacturer No:
GBPC15005W T0G
HK JDW NO:
799-GBPC15005W T0G
Package:
4-Square, GBPC-W
Datasheet:
GBPC15005W T0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GBPC15005W T0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-Square, GBPC-W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 7.5A
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    50V