  • GC30B-4P1J
GC30B-4P1J
advertisement
Manufacturer No:
GC30B-4P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GC30B-4P1J
Package:
Datasheet:
GC30B-4P1J
Description:
BATT CHARGER DESKTOP 14.3V 2.09A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GC30B-4P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    309g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    GC30B
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.00mmx67.00mmx36.00mm
  • Feature
    LED Indicator
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Desktop
  • Depth
    67mm
  • Termination Style
    2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm Female
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, GS
  • Efficiency
    78 %
  • Output Voltage
    14.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    2.09A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2.09A
  • Output Power
    30W
  • Max Output Power
    30W
  • Max Input Current
    1A
  • Battery Chemistry
    Lead Acid, Lithium-Ion
  • Number of Cells
    1
  • Height
    35.56mm