  • GC3880001
GC3880001
advertisement
Manufacturer No:
GC3880001
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-GC3880001
Package:
HC-49/US
Datasheet:
GC3880001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GC3880001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ GC
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.189W 11.50mmx4.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    38.8MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±15ppm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm