  • GD-31288-000
GD-31288-000
advertisement
Manufacturer No:
GD-31288-000
Manufacturer:
Knowles
HK JDW NO:
427-GD-31288-000
Package:
Datasheet:
GD-31288-000
Description:
SPEAKER 281OHM SIDE PORT 100DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GD-31288-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2012
  • Series
    GD
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.123W 5.99mmx3.12mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    Receiver, Balanced Armature
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    281Ohms
  • Power - Max
    50mW
  • Frequency Range
    100Hz~6.7kHz
  • Power - Rated
    10mW
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    100.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Height
    2.59mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5.99mm
  • Width
    3.12mm