  • GDZ13B-HE3-08
GDZ13B-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ13B-HE3-08
HK JDW NO:
884-GDZ13B-HE3-08
Datasheet:
GDZ13B-HE3-08
Description:
Zener Diodes 13 Volt 0.2 Watt 2% AUTO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ13B-HE3-08
    SC-76, SOD-323
  • Weight
    4.309128mg
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±4%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Technology
    ZENER
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    37Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 10V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    37Ohm
  • Reference Voltage
    13V
  • Zener Voltage
    13V
  • Voltage Tol-Max
    2.2%
  • Working Test Current
    5mA