  • GDZ24B-E3-08
GDZ24B-E3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ24B-E3-08
HK JDW NO:
884-GDZ24B-E3-08
Datasheet:
GDZ24B-E3-08
Description:
Zener Diodes 24 Volt 0.2 Watt 2%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ24B-E3-08
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±4%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    120Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 19V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    120Ohm
  • Reference Voltage
    24V
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tol-Max
    2.19%
  • Working Test Current
    5mA