  • GDZ27B-HE3-08
GDZ27B-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ27B-HE3-08
HK JDW NO:
884-GDZ27B-HE3-08
Datasheet:
GDZ27B-HE3-08
Purchasing and Inquiry
GDZ27B-HE3-08 Overview
In order to supply this electrical device, a reverse leakage current of 100nA @ 21V is required.A maximum voltage (Tol) can be supplied if 2.49% is set.A maximum reverse leakage current of 100nA is observed.Setting the working test voltage to 5mA will allow this device to operate.
GDZ27B-HE3-08 Features
reverse leakage current of 100nA @ 21V
100nA @ 21V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 100nA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
GDZ27B-HE3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
GDZ27B-HE3-08
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±4%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    150Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 21V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    150Ohm
  • Reference Voltage
    27V
  • Zener Voltage
    27V
  • Voltage Tol-Max
    2.49%
  • Working Test Current
    5mA