  • GDZ36B-HE3-08
GDZ36B-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
GDZ36B-HE3-08
HK JDW NO:
884-GDZ36B-HE3-08
Datasheet:
GDZ36B-HE3-08
Description:
Diode Zener Single 36V 3% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ36B-HE3-08
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±4%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    300Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 27V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    300Ohm
  • Reference Voltage
    36V
  • Zener Voltage
    36V
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    3%