  • GDZ4V3B-HE3-18
GDZ4V3B-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ4V3B-HE3-18
HK JDW NO:
884-GDZ4V3B-HE3-18
Datasheet:
GDZ4V3B-HE3-18
Description:
Zener Diodes 4.3Volt 0.2 Watt 2% AUTO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDZ4V3B-HE3-18
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    100Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Zener Voltage
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    3.02%
  • Working Test Current
    5mA