  • GDZ5V1B-HE3-18
GDZ5V1B-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ5V1B-HE3-18
HK JDW NO:
884-GDZ5V1B-HE3-18
Datasheet:
GDZ5V1B-HE3-18
Purchasing and Inquiry
GDZ5V1B-HE3-18 Overview
To supply this electrical device, reverse leakage current of 2μA @ 1V is required.Tol is the maximum voltage that can be supplied (2.16%).A maximum reverse leakage current is reached at 2μA.This device must be operated with the working test voltage set to 5mA.
GDZ5V1B-HE3-18 Features
reverse leakage current of 2μA @ 1V
2μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 2μA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
GDZ5V1B-HE3-18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
GDZ5V1B-HE3-18
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    5.1V
  • Zener Voltage
    5.1V
  • Voltage Tol-Max
    2.16%
  • Working Test Current
    5mA