  • GE40I09-P1J
GE40I09-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GE40I09-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GE40I09-P1J
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GE40I09-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    GE40 (40W)
  • Size / Dimension
    3.70Lx1.91W x 1.57 H 94.0mmx48.4mmx40.0mm
  • Part Status
    Active
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, RCM, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max