  • GEM40I05-P1J
GEM40I05-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GEM40I05-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GEM40I05-P1J
Package:
Datasheet:
GEM40I05-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GEM40I05-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Series
    GEM40I (40W)
  • Size / Dimension
    2.97Lx1.54W x 2.21 H 75.5mmx39.1mmx56.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Approval Agency
    CB, CE, cRUus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Power
    25W
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max