  • GFV75033-S
GFV75033-S
advertisement
Manufacturer No:
GFV75033-S
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GFV75033-S
Package:
Datasheet:
GFV75033-S
Description:
CAP TRIMMER 1-75PF 1000V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GFV75033-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.312Dia 7.92mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    1000V
  • Q @ Freq
    250 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    1pF~75pF
  • Height Seated (Max)
    1.205 30.60mm