  • GHXS030A060S-D3
GHXS030A060S-D3
advertisement
Manufacturer No:
GHXS030A060S-D3
HK JDW NO:
351-GHXS030A060S-D3
Datasheet:
GHXS030A060S-D3
Step5Bar-code shipping tag
GHXS030A060S-D3
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 3A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A