  • GHXS030A060S-D4
GHXS030A060S-D4
advertisement
Manufacturer No:
GHXS030A060S-D4
HK JDW NO:
351-GHXS030A060S-D4
Datasheet:
GHXS030A060S-D4
Description:
Silicon Carbide Schottky Rectifier Diode 2 Independent Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~175°C SOT-227-4, miniBLOC Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
GHXS030A060S-D4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A