  • GLF201208T2R2M
GLF201208T2R2M
advertisement
Manufacturer No:
GLF201208T2R2M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-GLF201208T2R2M
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
GLF201208T2R2M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GLF201208T2R2M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GLF
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    350mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    560mOhm
  • Max DC Current
    350mA
  • Current - Saturation
    220mA
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm