  • GLFR1608T220M-LR
GLFR1608T220M-LR
advertisement
Manufacturer No:
GLFR1608T220M-LR
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-GLFR1608T220M-LR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
GLFR1608T220M-LR
Description:
Quantity:
In Stock : 5405
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GLFR1608T220M-LR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.012816mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    GLFR
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    50mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm