  • GLSB4R5M102
GLSB4R5M102
advertisement
Manufacturer No:
GLSB4R5M102
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GLSB4R5M102
Package:
5-SMD, Gull Wing
Datasheet:
GLSB4R5M102
Description:
Fixed Inductors 1:1:1 CTR TAP XFORM No-Cancel/No-Return
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GLSB4R5M102
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-SMD, Gull Wing
  • Surface Mount
    YES
  • Core Material
    Ceramic
  • Series
    GLSB
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    CENTER TAPPED SECONDARY, BREADTH DIM INCLUDE TERMINAL ALSO
  • Packing Method
    TAPE & REEL
  • Physical Dimension
    L4.5XB4.5XH2.8 (mm)
  • DC Resistance (DCR)
    28mOhm
  • Frequency Range
    4.5MHz~1GHz
  • Transformer Type
    RF TRANSFORMER
  • Insertion Loss (Max)
    0.7dB
  • Turns Ratio (NpNs)
    1:1:1
  • Cut-off Frequency-Max
    1000MHz
  • Cut-off Frequency-Min
    4.5MHz
  • Height
    2.8mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    4.5mm