  • GNM2145C1H150KD01D
GNM2145C1H150KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM2145C1H150KD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GNM2145C1H150KD01D
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM2145C1H150KD01D Overview
Sitting at 0.028 0.70mm height reaches the maximum height.It operates at 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm sizes and dimensions.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.A 0805 (2012 Metric) case contains the product.Part number 500μm has a fixed terminal pitch.Electrical part rated at DC 50V voltage.
GNM2145C1H150KD01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
GNM2145C1H150KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM2145C1H150KD01D applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
GNM2145C1H150KD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2mm