  • GNM2145C1H151KD01D
GNM2145C1H151KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM2145C1H151KD01D
HK JDW NO:
535-GNM2145C1H151KD01D
Purchasing and Inquiry
GNM2145C1H151KD01D Overview
The maximal height seated reaches 0.028 0.70mm.Size/dimension is set to 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of this substance is C0G NP0.In a 0805 (2012 Metric) case, the product is packaged.Part number 500μm has a fixed terminal pitch.It operates from a voltage of 50VV DC.
GNM2145C1H151KD01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
GNM2145C1H151KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM2145C1H151KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM2145C1H151KD01D
    Select All
  • Mount
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2mm